Dieta dukana – opinie

Dieta Dukana to inaczej dieta proteinowa. Składa się z czterech podstawowych faz. Pierwsza to uderzeniowa, druga naprzemienna oraz dwie ostatnie – utrwalenia i stabilizacji. Każda z wymienionych faz ma swoje zadanie w diecie. Dieta ta, pozwala nam w znakomicie szybki sposób zrzucić zbędne kilogramy. Podczas diety Dukana nie ograniczasz ilości spożywanego jedzenia, ani nie rezygnujesz z mięsa, a mimo to chudniesz!

Opinie:

Karolina: Ja właściwie rozpoczęłam dietę drugi raz. W sumie za pierwszym razem byłam zadowolona z efektów, jednak nie starczyło mi siły by wytrwać w pierwszej fazie więcej niż kilka dni. Za pierwszym podejściem – przez tylko kilka dni – zrzuciła 3 kg. W tym mam nadzieję na lepszy wynik, choć oprócz samej diety warto regularnie się ruszać lub ćwiczyć – o ile zależy nam na zdrowiu. Po za tym dieta jest dobra.

Darek: Właściwie to stosowałem już kilka diet w swoim życiu, jednak żadna z nich nie była na tyle skuteczna, by jakoś zmotywować mnie do ciągłego odchudzania. Zdaje sobie sprawę, że wszystkie cud diety to tylko etap przejściowy i chcąc nie chcąc będę musiał przestawić się na zdrowsze odżywiania. Jednak dieta dukana pozawala idealnie wystartować w biegu po lepsze zdrowie i samopoczucie! Szczerze polecam!

dieta6Malutka: W zasadzie dieta dukana pozwoliła mi rozpocząć całkiem nowe życie. Z początku ciężko było się przestawić, dlatego myślałam, że po prostu nie wytrwam. Okazało się jednak, że chwila wyrzeczeń dała mi niesamowite rezultaty w postaci lepszego samopoczucia, a co najważniejsze utraty sporej ilości kilogramów. W zasadzie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Czasami jednak pozwalałam sobie na nieco większe co nieco ale tylko w przypadku owoców.

Mario: Dieta dukana okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Schudłem na niej już ponad 20 kilogramów. Efekt był naprawdę piorunujący i to nie tylko dla mnie, ale i znajomych czy rodziny. Bez większych problemów można jeść i chudnąć, choć na samym początku „zabawy” było naprawdę ciężko.

7 komentarzy do Dieta dukana – opinie

 • Michcio  napisał:

  Warto, aby znalazła się także moja opinia…
  Ogólnie bardzo dobrze wspominam czas z dietą dukana.
  Dzięki niej zrzuciłem kilkanaście kilo – moje BMI spadło o kilka punktów i od dłuższego czasu nie mam według schematu nadwagi, co mnie bardzo cieszy!

 • Endriu  napisał:

  W mojej ocenie ta dieta jest bardzo dobra – tak mi moja żonka mówiła, bo stosowała ją kilka tygodni i schudła niewiele, ale nabrała mięśni i straciła kilka cm w pasie.

 • Marta  napisał:

  Moja mama była na tej diecie. Schudła 5 kilo w dwa tygodnie. Oczywiście jojo nie miała.

 • Tamara  napisał:

  na jakiej stronie można znaleźć szczegóły tej diety? ponieważ wszyscy ją chwalą, a ja chciałabym schudnąć paręnaście kilo, a dokładnie to 13.. da się tyle? jestem za gruba, źle się z tym czuję;(

  • Wanda  napisał:

   Stosowałam dietę Dukana.Schudłam bez większych wyrzeczeń w ciągu 1,5 roku 68 kg.Jestem zdrowa, nerki mi nie wysiadły- robiłam wyniki.Polecam tą dietę wszystkim , którzy mają zdrowe nerki. Wcześniej stosowałam dietę 1000 kcal, ale nic z tego nie wyszło, bo miałam dość liczenia.

 • Oskar  napisał:

  Super jest ta dieta, dwa kilogramy w tydzień? :))

 • Agnieszka  napisał:

  Oskarze, a czasami nawet więcej ;)
  Generalnie im mniej tym zdrowiej.

Napisz komentarz