Ogólne zasady

Jedna z najpopularniejszych, najzdrowszych i najskuteczniejszych diet, to dieta Dukana. Słyszał o niej już prawie każdy, a wiele osób cieszy się jej wspaniałymi efektami. O diecie Dukana mówi się jako białkowej czy proteinowej. W bardzo szybki sposób można schudnąć nawet 30 kg. Jakie są zasady tej diety? Przede wszystkim, poddając się tej kuracji, nie musisz odmawiać sobie jedzenia czy zmniejszać ich porcji ani liczyć  kalorii. Zbędne kilogramy uciekają same.

Organizm skonstruowany jest w taki sposób, że do prawidłowego funkcjonowania potrzebne są mu wszystkie składniki odżywcze, zarówno budulcowe – białka, jak i te które dostarczają energię czyli tłuszcze oraz węglowodany. Dieta dukana, ogranicza do minimum tłuszcze i cukry, a zaleca spożywanie tylko i wyłącznie potraw bogatych w białko. Organizm, któremu nie dostarcza się nowych źródeł energii, spala to co zdążył odłożyć w postaci tkanki tłuszczowej. Na tym w zasadzie polega cała dieta. Kuracja odchudzająca doktora Dukana, składa się z czterech podstawowych faz. Każda z nich, wywiera inny wpływ na nasz organizm. Jednak wszystkie mają jeden cel – pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, nie wyrządzając szkody organizmowi, oraz nie powodując efektu jo-jo.

warzywa4Pierwsza faza to największy szok dla organizmu. Musi się bowiem przystosować do nowego menu. Jest to też dla nas samych, stosujących ta dietę próba. Jeśli przetrwamy te pierwsze 10 dni pierwszej fazy, reszta pójdzie z górki. W pierwszej fazie można spożywać tylko białko. Druga faza, zezwala na naprzemienne spożywanie białka, oraz warzyw i owoców. Faza trzecia i czwarta, stabilizuje organizm. Dzięki dwóm ostatnim fazom, organizm nie jest narażony na efekt jo-jo. Aby cieszyć się wspaniałymi efektami diety, czyli pożądaną wagą oraz smukłą sylwetką. Należy przestrzegać zasad panujących w diecie. Czyli spożywać produkty dozwolone w danej fazie, oraz dotrwać do końca ostatniej fazy.

2 komentarzy do Ogólne zasady

  • Iza  napisał:

    Pamiętam swoją pierwszą fazę, to była dopiero masakra. Ale dałam sobie radę, wspierała mnie koleżanka…

  • Czikita  napisał:

    To brzmi strasznie, ale myślę, że dam radę. :)

Napisz komentarz